Kaip pasirinkti gerą šiltinimo medžiagą?

Gera šiltinimo medžiaga yra būtinybė kiekvieniems namams. Tobula šiluma bei mikroklimatas sudaro labai didelę dalį kiekvienų namų jaukumo, todėl nepriekaištingai atlikti šiltinimo darbai turi būti pagrindinis prioritetas. Gerai apšiltinta, puikiu energiniu efektyvumu pasižyminti namų aplinka ne tik izoliuoja šilumą, bet tuo pačiu leidžia sutaupyti ir  atneša namuose trokštamos šilumos bei komforto. Gerai atliktas namo šiltinimas su geromis medžiagomis padidins namų šiluminį efektyvumą. Tinkama medžiaga yra pagrindinė gero apšiltinimo dalis , bet šių medžiagų pasirinkimas yra kaip niekada didelis, o pasirinkti tinkamą medžiagą savo namams – nepaprastai sunku. Tad ką turi žinoti namų šeimininkas, patekęs į šią situaciją? Kaip išsirinkti gerą šiltinimo medžiagą?

Pati populiariausia ir universaliausia šiltinimo medžiaga – tai mineralinė vata. Naudoti šią medžiagą yra taupu ir efektyvu. Nedidelė kaina bei medžiagos universalumas kalba pats už save. Naudojant Rockwool mineralinę akmens vatą lengvai ir sandariai apšiltinsite kiekvieną namų kampą. Tinkamas sluoksnis šios medžiagos puikiai apšiltins ne tik tinka sienų, bet ir stogo ar net grindų šiltinimui. Apšiltinę namus mineraline vata sukursite nepriekaištingą šilumos izoliaciją ir labai sumažinsite šilumos išlaidas.

Putų polistirolas – tai dar viena nuostabi šiltinimo medžiaga pat pasižyminti geromis šiluminėmis savybėmis. Šiltinimas putplasčiu yra nebrangus ir puikiai atlieka savo darbą, dėl daug žmonių mėgsta pasirinkti šį šiltinimo būdą. Kaip ir mineralinė vata, putų polistirolas tinka bet kokiam būsto paviršiui, todėl jis puikiai tinka visiems apšiltinimo darbams. Šis apšiltinimo būdas yra labai prieinamas kiekvienam namų šeimininkui, tačiau medžiaga pasižymi neigiamu drėgmės laidumu. Nors šis minusas retai paveikia bendrą pastato būklę, blogai vėdinamoje patalpoje drėgmė gali rimtai pažeisti pastato konstrukciją.

Šiltinimas ekovata yra efektyvesnis, tačiau kur kas brangesnis nei prieš tai minėti variantai. Ši medžiaga yra ekologiška ir labai sandari. Ekovata yra ne tik atspari didelei drėgmei, bet dėl savo ekologiškumo, medžiaga nedega, o smilksta. Pasirinkę šia medžiagą puikiai apšiltinsite savo namus bei suteiksite jai papildomą apsaugą nuo potencialaus gaisro.

Kai pasirinkimas toks platus, medžiagos pasirinkimą turėtų nulemti trys pagrindiniai kriterijai: jūsų norai, finansinės galimybės bei pastato būklė. Norintiems sutaupyti vienos medžiagos atrodys daug patrauklesnės, nei kur kas brangesni variantai. Atsižvelgus į pastato konstrukciją bei statybos medžiagas, šilumos laidumas gali skirtis. Akmens vata yra puikus pasirinkimas namo šiltinimui, tačiau taip pat  yra ir brangesnių medžiagų, padedančių sukurti maksimalų komfortą. Tik gerai pažindami savo būstą, jo pliusus ir minusus, rasite tinkamiausią šiltinimo medžiagą. Kiekvienas žmogus nori pastovios šilumos savo namams. Kai pasirinkimas yra toks didelis, rasti geriausia variantą yra labai sunku, todėl viskas priklauso nuo jūsų finansinių galimybių, norų bei būsto konstrukcijos.

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)

About adminas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *