Juodos ir baltos spalvos kombinacija ir kaip ją pritaikyti interjere

dekorama-4Juodos ir baltos spalvos kombinacija – klasika tapęs pasirinkimas interjere, kuris bet kokius namus nesunkiai paverčia elegantiška bei rafinuota erdve. Šis monochrominis interjero dekoravimo būdas ypatingas tuo, kad, ne taip kaip kitos interjero tendencijos, kuriuos nuolat kinta, yra amžinas ir iš mados neišeinantis. Dėl savo išliekamosios vertės, šis derinys tinka visiems interjero stiliams: klasikiniam, moderniam, skandinaviškam, industriniam bei kitiems. Juodai balta apdaila, baldai bei aksesuarai drauge sukuria kontrastingą erdvę, turinčią ryškų charakterį. Norintiems į savo namus įnešti juodai baltos elegancijos, pristatome tris aspektus į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį.

Kontrastas. Juodos ir baltos spalvos kombinacija interjere savo populiarumą užsitarnavo, dėl tarpusavyje kuriamo kontrasto, kuris interjero dizaine yra be galo svarbus. Balta – švari ir erdvės įspūdi kurianti spalva, puikiai tinka būti kambario pagrindu. Baltais dažais padengtos sienos, kambarį vizualiai padaro erdvesnį. Sienos tampa fonu, įrėminančiu bei išryškinančiu kitas svarbias kambario detales: architektūrines detales, baldus, aksesuarus. Juoda – patraukianti ir sukoncentruojanti dėmesį spalva, todėl puikiai tinka dekoravimui. Juodi šviestuvai, minkštieji baldai, meno dirbiniai, derinami su baltomis kambario sienomis, atrodys kontrastingai bei itin stilingai.

dekorama-1

Tekstūra. Kuriant bet kokį monochrominį interjerą, svarbu nepamiršti jam suteikti vizualinio gylio. Tekstūra yra lengviausias būdas į erdvę įnešti dinamiškumo bei gylio, tad renkantis baldus bei aksesuarus labai svarbu atsižvelgti į ją. Interjero specialistai pataria, juodai baltoje erdvėje naudoti kuo daugiau ir kuos skirtingesnių tekstūrų. Renkantis minkštuosius baldus atsižvelkite į jų audinius, labai tekstūriškais laikomi šie audiniai: šilkas, velvetas, oda. Juodai baltame interjere puikia atrodo blizgūs, metaliniai paviršiai (pavyzdžiui: staliukai su metalinėmis kojomis). Kitais tekstūriškais akcentais interjere yra laikomi: kilimai, pagalvėlės, pledai ir t.t..

Akcentai. Viena, gerai žinoma, interjero taisyklė pataria laikytis formulės – 60, 30, 10. Kuriant

dekorama-2

juodai baltą interjerą, ją interpretuoti galima taip: 60% – pirminė spalva (juoda arba balta), 30% – antrinė spalva (juoda arba balta) ir 10% – akcentinė spalva. Taigi, kurdami juodai baltą interjerą, galite pasirinkti trečią, akcentinę, spalvą ir ja paįvairinti interjerą. Jeigu nenorite naudoti kitos spalvos, galite naudoti patinkančio metalo atspalvį (interjero aksesuaruose).

dekorama-3

 

(Perskaityta per mėnesį: 115, iš jų šiandien: 1.)

About adminas